Antifasisztákra támadtak kopaszok a becsület napján, az ügyészség vádat sem akart emelni ellenük
Pótmagánvádas eljárással tudták csak bíróság elé citálni támadóikat az antifasiszta fiatalok.
Pótmagánvádas eljárással tudták csak bíróság elé citálni támadóikat az antifasiszta fiatalok.
Felmentette a bíróság a szélsőjobboldali Becsület Napja elleni megmozdulás szervezőjét.
Bár a rendőrség a történész egyik publicisztikájára is hivatkozott, amikor idén nem engedélyezte a neonácik felvonulását az úgynevezett becsület napján, Ungváry Krisztián szerint nem lehet minden köztéri megemlékezést betiltani. A HVG-nek adott interjúban elmondta, fontosabb lenne alternatív emléktúrákat szervezni a kitörés évfordulóján.
A neonáci megmozdulást az I., II. és XII. kerületi önkormányzat sem támogatja, nem így kell emlékezni szerintük.
A Fővárosi Törvényszék azzal, hogy elmeszelte a rendőrség határozatát még nem engedélyezte a szélsőjobboldali rendezvény megtartását.
A bíróság tiltó határozata után sem világos, hogy tarhatnak-e szélsőjobboldali rendezvényt Budapesten.
A szervezők kétszer is megpróbálták bejelenteni a vonulást, hiába.
Feketeruhások támadtak rá antifasiszta tüntetők egy csoportjára a Becsület napján.
Végül is csak sikerült megtartaniuk felvonulásukat a budavári kitörés 74. évfordulóján a hazai és külföldi szélsőjobboldali csoportoknak. Ehhez az antifasisztáknak is volt néhány keresetlen szavuk, ők a Széll Kálmán téren gyülekeztek. Fotóriporterünk végig kísérte a két csapatot:
A neonácik a Városmajorban vonultak, közben antifasiszták is tüntettek ellenük, de a rendőrök távol tartották a két csoportot.
A Budai Várban megtiltották a neonáci rendezvényt, ezért a Városmajorból indult a "Kitörés túra" - rendőri biztosítással.
Tavaly megengedték a szélsőséges csoportoknak, hogy a Kapisztrán téren emlékezzenek a német és a magyar csapatok 1945-ös kitörési kísérletére. A rendőrség nem árulta el a Népszava kérdésére, hogy kapcsolatban áll-e az esemény ezúttali tiltása azzal, hogy Orbán Viktor hivatala időközben a Várba költözött.
A Székesfehérvári Törvényszék kedden helybenhagyta a Székesfehérvári Járásbíróság március 10-ei ítéletét, amelyben önkényuralmi jelkép használata miatt bűnösnek mondtak ki és egy évre próbára bocsátottak egy férfit. A városban tartott "Becsület napján” SS-jelzéssel ellátott kabátot viselt ugyanis.
A film alkotói valószínűleg nem tudták, hogy az egyik náci katonát alakító statiszta a magyarországi radikáljobbos szubkultúra legnagyobb éves eseményének szervezője.